Vytvořit
poptávku

Call Centrum255 787 878

 
 
 

Doplňkové služby k letecké dopravě

EXIM TOURS využívá pro Vaše cesty na vysněnou dovolenou služeb renomovaných tuzemských i zahraničních leteckých společností. Pro Vaše pohodlí a vyšší komfort cestování můžete využít některé ze služeb nabízených naší cestovní kanceláří.

Chcete si zpříjemnit dobu čekání na odlet letadla či dokonce celou dobu letu? Pak můžete využít následujících služeb:

  TRAVEL PLUS COMFORT  (LÉTO 2021)

Na většině našich charterových letů nabízíme možnost objednání nadstandardní služby Travel Plus Comfort, která zahrnuje možnost využití VIP salónku před odletem na letištích v Praze, Brně a Ostravě (v závislosti na otevírací době salónku), vyšší úroveň servisu na palubě (rozšířený catering a větší výběr nápojů) a o 9 kg navýšený váhový limit zapsaných zavazadel. Při letech na Kapverdy a do Senegalu navíc pro vaše pohodlí neobsazujeme vedlejší/prostřední sedadlo (viz nákres rozmístění sedaček). Tuto službu si můžete zakoupit za cenu od od 2 990 Kč.

  TRAVEL PLUS COMFORT (EXOTIKA A V ZIMĚ K MOŘI 2020)

Na našich letech do Egypta, Keni, na Kapverdy, Zanzibar a do Senegalu nabízíme možnost objednání nadstandardní služby Travel Plus Comfort, která zahrnuje možnost využití VIP salónku před odletem na letištích v Praze, Brně a Ostravě (v závislosti na otevírací době salónku), vyšší úroveň servisu na palubě (rozšířený catering a větší výběr nápojů) a o 9 kg navýšený váhový limit zapsaných zavazadel. Při letech na Kapverdy, Zanzibar a do Keni a Senegalu navíc pro vaše pohodlí neobsazujeme vedlejší/prostřední sedadlo (viz nákres rozmístění sedaček). Tuto službu si můžete zakoupit za cenu od 4 990 Kč.

  VIP SALÓNEK

Unikněte hektickému prostředí a v klidu před vaším odletem relaxujte. Na váš odlet můžete čekat na letištích v Praze, v Brně či v Ostravě v klidu a komfortu VIP salónku MENZIES a využít jeho nadstandardních služeb (v závislosti na otevírací době salónku). Salónky jsou vám k dispozici nejdříve 2 hodiny před vaším odletem. Tuto službu si můžete zarezervovat již při objednávce vašeho zájezdu za 870 Kč. Pro cestující ve třídách Business Class a Travel Plus Comfort je tato služba poskytována zdarma.

  VYBERTE SI VAŠE PRIORITNÍ MÍSTO V LETADLE

Rádi sedíte v přední části letadla, u okénka nebo si chcete dopřát více místa na nohy u nouzových východů? Zarezervujte si již při objednávce Vašeho zájezdu Vaše prioritní místo. Bližší informace o cestovních třídách na konkrétních letadlech naleznete v popisu každé destinace - Informace o letech.

  PRIORITY SEAT (LÉTO 2021)

Vyberte si místo v letadle dle vašeho přání (pouze u vybraných letů). Tato služba je zpoplatněna částkou 600 Kč (cena je uvedena za obě cesty). Vaši sedačku si vyberte dle schématu uvedeného pro jednotlivé lety a její číslo uveďte již při rezervaci vašeho zájezdu. Priotity seat nelze rezervovat u exitů (XL seat) a v předních řadách určených pro cestující se službou Travel plus Comfort.

  PRIORITY SEAT (EXOTIKA A V ZIMĚ K MOŘI 2020)

Vyberte si místo v letadle dle vašeho přání (pouze u vybraných letů). Tato služba je zpoplatněna částkou 600 Kč pro lety do Egypta, na Kapverdy a do Senegalu a 1 000 Kč pro ostatní charterové destinace (cena je uvedena za obě cesty). Vaši sedačku si vyberte dle schématu uvedeného pro jednotlivé lety, který naleznete v úvodu destinace a její číslo uveďte již při rezervaci vašeho zájezdu. Priotity seat nelze rezervovat u exitů (XL seat) a v předních řadách určených pro cestující se službou Travel plus Comfort a Business Class, kde je již tato služba zahrnuta v ceně příplatku za cestovní třídu. Bližší informace o cestovních třídách na konkrétních letadlech naleznete v popisu každé destinace - Informace o letech.

  XL SEAT - NOUZOVÝ VÝCHOD (LÉTO 2021)

Chcete-li více pohodlí, můžete si již při objednávce vašeho zájezdu zarezervovat místa u nouzových východů. Tato služba je zpolatněna částkou 1 000 Kč (cena je uvedena za obě cesty). Cestovní kancelář upozorňuje, že sedačky u nouzových východů mohou být obsazeny pouze osobami přiměřeně zdatnými a silnými, aby mohly v případě vzniku nouzové situace plně spolupracovat s palubním personálem a plnit jeho pokyny. Sedačky nesmí být obsazovány dětmi, osobami jakkoliv tělesně či mentálně postiženými, starými či fyzicky slabými či jinak nezpůsobilými (např. z důvodu požití alkoholu, omezené hybnosti či agresivity nebo protože jejich doprava vyžaduje prodlužovací pás). Osoby na těchto sedadlech musí být čeští rodilí mluvčí. Cestující na sedačkách u nouzových východů nesmí mít u sebe pod sedadlem žádná palubní zavazadla, a to ani ta nejmenší (všechna jejich palubní zavazadla musí být bez výjimky uložena ve schránkách k tomu určených). Pokud cestující, kteří si zarezervují tyto sedačky nebudou splňovat podmínky pro dopravu na místech u nouzových východů, mohou být odbavovacím či palubním personálem posazeni na jiná místa. Upozorňujeme na to, že sedadla u nouzových východů nejsou ve většině případů polohovatelná a mívají pevné područky. U těchto míst také může být místo standardního okénka pouze nouzový průzor. Tato specifika sedaček u nouzových východů nejsou důvodem ke kompenzaci částky uhrazené za rezervaci místa nebo změnu místa při nástupu do letadla.

  XL SEAT - NOUZOVÝ VÝCHOD  (EXOTIKA A V ZIMĚ K MOŘI 2020)

Chcete-li více pohodlí, můžete si již při objednávce vašeho zájezdu zarezervovat místa u nouzových východů. Tato služba je zpolatněna částkou 1 000 Kč pro lety do Egypta, na Kapverdy a do Senegalu a 1 800 Kč pro ostatní charterové destinace (cena je uvedena za obě cesty). Cestovní kancelář upozorňuje, že sedačky u nouzových východů mohou být obsazeny pouze osobami přiměřeně zdatnými a silnými, aby mohly v případě vzniku nouzové situace plně spolupracovat s palubním personálem a plnit jeho pokyny. Sedačky nesmí být obsazovány dětmi, osobami jakkoliv tělesně či mentálně postiženými, starými či fyzicky slabými či jinak nezpůsobilými (např. z důvodu požití alkoholu, omezené hybnosti či agresivity nebo protože jejich doprava vyžaduje prodlužovací pás). Osoby na těchto sedadlech musí být čeští rodilí mluvčí. Cestující na sedačkách u nouzových východů nesmí mít u sebe pod sedadlem žádná palubní zavazadla, a to ani ta nejmenší (všechna jejich palubní zavazadla musí být bez výjimky uložena ve schránkách k tomu určených).
Pokud cestující, kteří si zarezervují tyto sedačky nebudou splňovat podmínky pro dopravu na místech u nouzových východů, mohou být odbavovacím či palubním personálem posazeni na jiná místa. Upozorňujeme na to, že sedadla u nouzových východů nejsou ve většině případů polohovatelná a mívají pevné područky. U těchto míst také může být místo standardního okénka pouze nouzový průzor. Tato specifika sedaček u nouzových východů nejsou důvodem ke kompenzaci částky uhrazené za rezervaci místa nebo změnu místa při nástupu do letadla.

  PŘEDNOSTNÍ ODBAVENÍ PRO RODINY S DĚTMI

Rodiny s malými dětmi mohou na letištích v Praze, Brně a Ostravě využít nové služby přednostního odbavení. Jedna z odbavovacích přepážek u všech charterových letů bude vždy označena jako přednostní pro rodiny s dětmi.

  ODBAVENÁ ZAVAZADLA

Povolená váha odbaveného zavazadla je 23 kg na osobu. Na letech se společnosti Smartwings nelze sčítat váhy zavazadel v rámci rodiny či spolucestujících. V případě vyšší váhy zavazadla je nutné uhradit příplatek za kufr do 32 kg. Přeprava slunečníků je zpoplatněna.

Pouze na letech se společností Smartwings.

 

  NÁKRESY ROZMÍSTĚNÍ SEDAČEK NA PALUBĚ LETADLA (EXOTIKA A V ZIMĚ K MOŘI 2020)

Maketa letadla Boeing B737-800 v úpravě pro středně dlouhé lety a místa se službou Travel Plus Comfort.

Kapverdy - Boa Vista, Sal, Senegal

Boeing B737 - 800

Maketa letadla Boeing B737-800 v úpravě pro dlouhé lety a místa se službou Travel Plus Comfort.

Zanzibar, Keňa

Boeing B737-800

Maketa letadla Boeing B737-800

Egypt – Marsa Alam, Hurghada a Sharm El Sheikh

Boing 737- 800

Maketa letadla Boeing B737-700

Boing 737- 700

Maketa letadla Boeing B737-900

Boing 737- 900

 

Lety na pravidelných linkách jsou realizovány převážně ve spolupráci s renomovanými leteckými společnostmi.
Dálkové lety
Emirates (EK), Turkish Airlines (TK), Air France (AF), KLM (KL), Qatar Airways (QR)
Krátké lety
Emirates (EK), Turkish Airlines (TK), Air France (AF) KLM (KL), TAP Portugal (TP), SmartWings (QS), ČSA (OK), FlyDubai (FZ), Qatar Airways (QR)

 

 

  NÁKRESY ROZMÍSTĚNÍ SEDAČEK NA PALUBĚ LETADLA (LÉTO 2021)

Maketa letadla Boeing B737-700

Maroko – Saidia

Boing 737- 700

Maketa letadla Boeing B737-800

 

Albánie - Tirana, Egypt – Marsa Alam, Hurghada, Sharm El Sheikh, Řecko – Kréta, Korfu, Zakynthos, Kos, Rhodos, Lefkada, Itálie – Ischia, Sicílie, Kalábrie, Sardínie, Tunisko – Monastir, Djerba, Černá Hora - Podgorica, Španělsko – Mallorca, Severní Kypr - Larnaca, Bulharsko – Burgas, Varna, Turecko – Antalya, Bodrum, Kusadasi

 

Boing 737- 800

Maketa letadla Boeing B737-800 v úpravě pro středně dlouhé lety a místa se službou Travel Plus Comfort

Kapverdské ostrovy – Boa Vista, Sal, Senegal - Dakar

Boeing B737 - 800

 

Maketa letadla Boeing B737-900

Potrugalsko - Madeira

Boing 737- 900

 

  DALŠÍ INFORMACE - Servis na palubě