Vytvořit
poptávku

Call Centrum255 787 878

 
 
 

Itálie

img Pojedte s námi! Cena již od 749 Kč

letecké zájezdy - autem - lyžování

 

Itálie - letecké zájezdy

Itálie je jedinečná pro každého návštěvníka. Není divu, že patří k nejvíce navštěvovaným zemím světa. Pro návštevníky z České republiky je Itálie přitažlivá především nekonečnými plážemi, které omývá celkem 5 moří: Ligurské, Tyrhénské, Středozemní, Jónské a Jaderské a také svojí snadnou dostupností, kdy za méně než 2 hodiny letu se již ocitnete v kouzelném prostředí hebkých pláží, šumících palem a teplého moře... Navíc můžete počítat s kvalitní úrovní služeb a skvělou kuchyní.

Sicílie

Itálie má hodně co nabídnout svým turistům, je domovem olivového oleje, těstovin, výborného vína a zářícího slunce. Za svou popularitu vděčí Italská republika (Republica italiana) bohaté historii, která se do její krajiny otiskla množstvím úchvatných památek, půvabné a rozmanité přírodě, tvořené velehorskými štíty i mořským pobřežím a přátelskému lidu, který si vás získá svou jižanskou bezstarostností a impulzivností. Najdete zde bezpočet malebných míst, která nemůžete minout bez povšimnutí, tisíce historických památek, římských ruin i renesančních paláců. Vaší pozornosti předkládáme 4 italské lahůdky k výběru pro báječnou dovolenou.

  ITÁLIE / STŘEDOZEMNÍ MOŘE

Itálie

  KALÁBRIE

S její jedinečnou polohou na samém jihu Apeninského poloostrova mezi okouzlujícím Jónským a uklidňujícím Tyrhénským mořem, kde jsou impozantní vápencové útesy „obrostlé” historickými městečky střídány plážemi podél nádherného tyrkysu moře, z něhož se jako hřbety obrovských velryb tyčí Liparské ostrovy se zdálky viditelnou sopkou Stromboli.

Itálie Kalábrie  Itálie Kalábrie

  SICÍLIE

S její úžasnou přírodou, z níž nelze nevzpomenout dominantní sopku Etnu a pláže z černého lávového písku, stejně jako s historií a kulturou viditelnou na každém kroku, ať už v Syrakusách, Catanii, Palermu či Taormině.

Sicílie  Sicílie

  ISCHIA

Nevelký ostrov ležící v Neapolském zálivu, často také nazývaný jako ‚‚stále zelený ostrov”. Láká návštěvníky především svou krásnou přírodou, termálními prameny a slunnými plážemi. Ostrov nabízí možnost rekreace, zotavení i poznání. Patří mezi jedno z nejkrásnějších míst Itálie. Na každém návštěvníkovi záleží, jak se rozhodne strávit svoji dovolenou. Itálie k tomu dává nepřeberný výběr možností. Fascinující příroda a neuvěřitelné množství kulturních památek jsou velkou výzvou lenošivé plážové dovolené. Byla by přece škoda neprojít se uličkami sicilské Taorminy či nevykoupat se na unikátních syrakuských plážích z bílého písku, do kterého kreslil Archimedes svoje kruhy… nebo snad odjet z Ka-lábrie bez večerního ruchu v uličkách městečka Tropea, které visí na skále nad mořem jako ptačí hnízdo, či bez pohledu na zadýmený kužel Stromboli při západu slunce z terasy některého vyhlídkového baru na Capo Vaticano.

Ischia  Ischia

  SARDINIE

Sardinii proslulý „Zelený smaragd“ a druhý největší italský ostrov ve Středozemním moři. Najdete zde prý ty nejkrásnější pláže v Evropě. Pobřeží ostrova je rozmanité a malebné, najdete zde jak majestátné strmé útesy, tak mělké zátoky s nejjemnějším bílým pískem lemované svěží zelení. Sardinie kromě neobyčejné přírody nabízí i množství historických památek a spolu s krásným počasím, které zde trvá až do konce září, z ostrova činí oblíbený cíl turistů z celého světa.

Itálie Sardinie  Itálie Sardinie

Na každém návštevníkovi záleží, jak se rozhodne strávit svoji dovolenou. Itálie k tomu dává nepřeberný výběr možností. Fascinující příroda a neuvěřitelné množství kulturních památek jsou velkou výzvou nejen plážové dovolené. Byla by přece škoda neprojít se uličkami sicilské Taorminy či nevykoupat se na unikátních syrakuských plážích z bílého písku, do kterého kreslil Archimedes svoje kruhy… nebo snad odjet z Kalábrie bez večerního ruchu v uličkách městečka Tropea, které visí na skále nad mořem jako ptačí hnízdo, či bez pohledu na zadýmený kužel Stromboli při západu slunce z terasy některého vyhlídkového baru na Capo Vaticano.

Upozorňujeme na skutečnost, že v hotelových bazénech v Itálii může být vyžadováno nošení koupací čepice.

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Itálie platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Itálie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t.j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Itálie. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách na www.mzv.cz.

Vyberte si podle své chuti a přání a mějte krásnou dovolenou v Itálii. SALVE, ITALIA!

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

 

 

Itálie - dovolená autem

Blízkost italského mořského pobřeží, dobrodružné jezero Garda či romantické Toskánsko, v kombinaci s delikátní místní kuchyní a nabídkou památek – to jsou jedny z hlavních důvodů proč Itálie dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější destinace pro dovolenou autem.

Itálie

Je velmi rozmanitá a nabízí mnoho alternativ, jak strávit příjemnou dovolenou. Milovníci tepla a odpočinku si mohou dosyta vychutnat nádherné pláže, které lemují celé italské pobřeží. V Toskánsku můžete navíc obdivovat nádhernou přírodu, úrodná údolí a bohatou vegetaci. Příznivci aktivní dovolené se mohou vydat k jezeru Lago di Garda a užít si nabídky nevšedních zážitků. Jeho neuvěřitelně čistá a slunečními paprsky zalitá hladina vás zláká ke koupání. Svůj pobyt si můžete zpestřit různými sportovními aktivitami jako potápění, windsurfing, kitesurfing, jízda na plachetnicích či šlapadlech. Cykloturisté zde naleznou bohatou nabídku tras. Turisty do Itálie lákají i antické a středověké renesanční památky. Nachází se zde nejvíce kulturních památek zapsaných na seznamu UNESCO, dále množství pamětihodností a uměleckých děl nedozírné hodnoty. Letošní novinkou je zařazení několika hotelů v městě Abano Terme. Jedná se o jedno z nejdůležitějších a nejstarších termálních center v Evropě. Jeho termální voda z něj činí turistickou destinaci po více než 2 000 let. Italská kuchyně bývá v nejrůznějších žebříčcích gastronomie řazena mezi nejlepší kuchyně světa. Pizza je přímo symbolem Itálie, stejně jako těstoviny na stovky způsobů. Země je mimo jiné proslulá výrobou sýrů. Každý sýr má v italské kuchyni své místo. Ochutnat můžete také pravou italskou zmrzlinu (gelato) nebo oblíbenou pochoutku Tiramisu. Italská vína patří jedním z nejlepších na světě co se týče kvality a chuti.

Itálie  

TERMÍN POBYTU

Termín pobytu se liší u každého pobytu nástupním dnem.

ČASY NÁSTUPU A ODJEZDU

Obvykle platí, že ubytování je poskytnuto v den nástupu po 14.00 hodině, nejpozději však do 20.00–23.00 hodiny. Z důvodu předání ubytovacího zařízení je poslední den pobytu nutno ukončit ubytování zpravidla do 10.00 hodiny dopolední, ne však před 07.00 hodinou ranní. Upozorňujeme, že v době mezi 20.00–23.00 hodinou a 07.00 hodinou ráno nemusí být v apartmánech zajištěno jejich předání/ převzetí. Je třeba tomu přizpůsobit dobu příjezdu/odjezdu z místa pobytu.

UBYTOVÁNÍ

Kvalitu a kategorii ubytovacích zařízení označujeme symbolem (hvězdičky). U některých ubytovacích kapacit se může jednat o označení na základě našich zkušeností. V textu každého hotelu naleznete také oficiální kategorii udělenou místní autoritou, která je přiřazována na základě různých kritérií dané země. Upozorňujeme, že standard ubytovacích kapacit se může v jednotlivých zemích lišit, a to jak ve vybavení pokoje a ubytovacího zařízení, tak i v rozsahu nabízených služeb. Je třeba upozornit, že popisy soukromých apartmánů a rezidencí jsou pouze orientační a mohou se v jednotlivých konkrétních případech lišit. Vyobrazené náhledy interiérů pokojů jsou pouze ilustrační a ve skutečnosti se mohou v drobných detailech lišit. Upozorňujeme, že většina ubytovacích kapacit disponuje několika typy a úrovněmi pokojů, které se mnohdy liší i cenou a vyobrazený pokoj nemusí být shodný s klientem objednaným pokojem. Ubytovací zařízení v naší nabídce zpravidla nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V případě zájmu o speciální pokoj nebo informace o přístupnosti jednotlivých zařízení kontaktujte svého prodejce.

HOTELY A UBYTOVÁNÍ

* Velice jednoduché objekty určené pro nenáročnou klientelu s velmi jednoduchým, rozsahem stravování a službami.
** Jednoduché ubytování s účelným vybavením, vhodné pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
*** Objekty střední kategorie s běžným vybavením a rozsahem stravování.
**** Objekty vyšší střední kategorie s odpovídajícím standardem služeb a vybavením.
***** Hotely s vysokým standardem služeb, ubytování a stravování určené pro náročnějšího klienta.

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA UBYTOVÁNÍ V APARTMÁNECH

Mono – obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Bilo – ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Trilo – 2 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením

INFANT

Dítě ve věku do 1,99 let je většinou zdarma bez nároku na lůžko a stravu, pokud není uvedeno v ceníku nebo v rezervačním systému jinak. Je počítán do maximální obsazenosti pokoje. U apartmánů je počítán jako „osoba“. Umístění dětské postýlky nezakládá nárok na prostornější pokoj a v takovém případě je potřeba počítat se sníženou mírou komfortu ubytovaní.

KAUCE

V některých apartmánech je nutné zaplatit vratnou kauci. Tato kauce je po ukončení pobytu (odevzdání klíčů) vrácena v případě, že apartmán bude předán majiteli uklizen a v pořádku. V případě zjištění nedostatků, bude část popřípadě celá kauce použita na odstranění škod. Upřesnění týkající se kauce najdete v popisku každého objektu.

ZÁVĚREČNÝ ÚKLID

Platí pro apartmánové ubytování. Je buď zahrnut v ceně (většinou kromě úklidu kuchyňky, ta musí být provedena klienty), nebo musí být proveden kompletně klienty, nebo ho lze volitelně dokoupit na místě, nebo musí být povinně zaplacen na místě - viz popis jednotlivých apartmánů.

PARKOVÁNÍ

Parkovací stání před ubytovacími objekty jsou obvykle zdarma, garážová stání jsou většinou za poplatek, viz popis jednotlivých kapacit. Parkoviště u ubytovacích objektů jsou dostupná v závislosti na aktuální dostupnosti na místě, rezervace míst není možná (pokud není v popisku uvedeno jinak), a řídí se provozním řádem provozovatele.

INTERNET/WI-FI

Přístup na internet bývá v rámci hotelu zpravidla zpoplatněn, není-li uvedeno jinak. Rychlost a kvalita připojení závisí na podmínkách hotelu a místního poskytovatele. Za případné výpadky připojení cestovní kancelář nenese odpovědnost. Ačkoliv hotely nabízí často Wi-Fi připojení ve vyznačených prostorech zdarma, může se jednat o připojení s kolísavějším signálem a nemusí se jednat o tak kvalitní připojení, na které můžete být zvyklí.

CESTOVNÍ DOKLADY

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. U řidičů se vyžaduje technický průkaz, řidičský průkaz, zelená karta.

Při převozu psů a koček je zapotřebí mít cestovní pas pro malá zvířata, ve kterém bude potvrzení o očkování proti vzteklině. Vakcinace musí být provedena v rozmezí nejméně 20 dnů před vstupem na území Itálie a nesmí být starší 11 měsíců.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Změny a odchylky jednotlivých služeb uvedených v katalogu cestovní kanceláře EXIM TOURS jsou v případě objektivních důvodů přípustné. Uvedené vzdálenosti jednotlivých služeb a ubytovacích kapacit jsou orientační. Upozorňujeme na nutnost respektování některých povinností a vypsané otevírací doby u některých objektů. Například některé bazény nejsou otevřeny 24 hodin denně a jejich používání je podmíněno předpisy daného střediska nebo ubytovací jednotky. Využívání některých dalších služeb, např. hotelového wellness, může být omezeno věkovou hranicí, a je k dispozici v otevírací době stanovené hotelem. Nesmíme opomenout upozornit, že většina parkovacích míst (zejména garážové stání) je přizpůsobena vozům standardní velikosti. V případě nedodržení platných předpisů a podmínek dané země, střediska nebo ubytovací kapacity je za případné veškeré vícenáklady odpovědný cestující.

Termín pobytu se liší u každého pobytu nástupním dnem.

OBECNÉ PODMÍNKY

pro uplatnění slev, výhod, bonusů a služeb zdarma. Tyto obecné podmínky platí pro všechny slevy, výhody, bonusy a služby zdarma uvedené v tomto katalogu nebo vyplývající ze všech probíhajících marketingových akcí nebo jiných smluvních závazků.

 • sleva za včasný nákup – v období platnosti slev za včasný nákup jsou ceny uváděné na www.eximtours.cz a v rezervačním systému naší cestovní kanceláře ponížené již o aktuálně platnou slevu za včasný nákup
 • pokud není uvedeno jinak, tak není možná vzájemná kombinace slev, výhod, bonusů, a služeb zdarma
 • všechny slevy, výhody a bonusy je možné uplatnit pouze z ceny řádně platících dospělých osob. Všechny slevy, výhody, bonusy a služby zdarma je nutné nárokovat před podpisem smlouvy o zájezdu
 • žádnou ze slev nelze uznat se zpětnou platností

 

Itálie - lyžování

Itálie je k lyžování přímo stvořená, o čemž svědčí rok od roku stoupající počet návštěvníků lyžařských středisek. Během rozvoje lyžování v Itálii byla některá střediska postupně propojována pomocí lanovek a vleků. Vzniklo tak spojení čtyř středisek v rámci Dolomiti Superski známé jako Sella Ronda nebo přeshraniční Via Lattea (Mléčná dráha) propojující italská střediska s francouzským Montgenevre. Skiareály se pyšní širokou paletou sjezdovek různého druhu, délky a strmosti čítající více než 3 000 kilometrů.

 

 

Itálie

V každém stredisku vás čeká v průměru 60 kilometrů lyžařských tratí. Italští provozovatelé středisek poskytují vysoce nadstandardní servis. Vždy dbají na výbornou upravenost sjezdových tratí, které jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány, takže vás nečeká nemilé překvapení v podobě holých strání. Na sjezdovky vás dopraví moderní sedačkové lanovky a gondoly, které zajištují rychlou a pohodlnou cestu. Lyžařských vleků je v Itálii minimum. Díky přítomnosti ledovců a vysoké nadmořské výšce zde můžete lyžovat po celé zimní období. Běžkaři ocení mnoha kilometrové běžecké tratě, na kterých se budou moct kochat nádhernou panenskou přírodou. Ani příznivci „jednoho prkna” a extrémního lyžování nepřijdou v Itálii zkrátka. Pro ně jsou připraveny snowparky a mnoho volných terénů.

Itálie  Itálie

Kromě lyžování můžete vyzkoušet horolezectví na zamrzlých vodopádech, jízdu na sněžných skútrech, skoky na lyžích a mnoho dalších zimních sportů a radovánek. Z hlediska ubytování si můžete vybrat ze široké nabídky pohodlných hotelových pokojů a prostorných komfortně zařízených apartmánů. Od většiny hotelů a apartmánů je nutno dojíždět na sjezdovky skibusem, najdou se však i ubytovací kapacity přímo na sjezdovkách. Hotely nabízejí výhodné slevy pro rodiny s dětmi. Nesmíme také zapomenout na vynikající italskou kuchyni a nabídku beauty a wellness aktivit, která je nedílnou součástí mnoha hotelů. Závěrem je nutno zmínit, že italská střediska jsou pro české lyžaře velmi snadno dostupná, cesta trvá šest až osm hodin. Během cesty si vychutnáte nádherná panoramata italských hor, jejich klida sluneční paprsky, které zde svítí v průměru 300 dní v roce.

Termín pobytu
Termín pobytu se liší u každého pobytu nástupním dnem, který je určen datumem v ceníku.

Časy nástupu a odjezdu
Obvykle platí, že ubytování je poskytnuto v den nástupu po 14. hodině, nejpozději však do 20. – 23. hodiny. Z důvodu předání ubytovacího zařízení je poslední den pobytu nutno ukončit ubytování zpravidla do 10. hodiny dopolední, ne však před 7. hodinou ranní. Upozorňujeme, že v době mezi 20./23. hodinou a 7. hodinou ráno nemusí být v apartmánech zajištěno jejich předání/převzetí. Je třeba tomu přizpůsobit dobu příjezdu/odjezdu z místa pobytu.

Ubytování
Kvalitu a kategorii ubytovacích zařízení označujeme symbolem (hvězdičky). U některých ubytovacích kapacit se může jednat o označení na základě našich zkušeností. V textu každého hotelu naleznete také oficiální kategorii udělenou místní autoritou, která je přiřazována na základě různých kritérií dané země. Upozorňujeme, že standard ubytovacích kapacit se může v jednotlivých zemích lišit, a to jak ve vybavení pokoje a ubytovacího zařízení, tak i v rozsahu nabízených služeb. Je třeba upozornit, že popisy soukromých apartmánů a rezidencí jsou pouze orientační a mohou se v jednotlivých konkrétních případech lišit. Vyobrazené náhledy interiérů pokojů jsou pouze ilustrační a ve skutečnosti se mohou v drobných detailech lišit. Upozorňujeme, že většina ubytovacích kapacit disponuje několika typy a úrovněmi pokojů, které se mnohdy liší i cenou a vyobrazený pokoj nemusí být shodný s klientem objednaným pokojem. Ubytovací zařízení v naší nabídce zpravidla nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V případě zájmu o speciální pokoj nebo informace o přístupnosti jednotlivých zařízení kontaktujte svého prodejce.

*   velice jednoduché objekty určené pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
**   jednoduché ubytování s účelným vybavením, vhodné pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
***   objekty střední kategorie s běžným vybavením a rozsahem stravování.
****   objekty vyšší střední kategorie s odpovídajícím standardem služeb a vybavením.
*****   hotely s vysokým standardem služeb, ubytování a stravování určené pro náročnějšího klienta.


Stručná charakteristika ubytování v apartmánech

Mono   obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Bilo   ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Trilo   2 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Quadrilo   3 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením


Itálie  Itálie

Infant
Infant 0–1,99 let je většinou zdarma bez nároku na lůžko a stravu, pokud není uvedeno v ceníku nebo v rezervačním systému jinak. Je počítán do maximální obsazenosti pokoje. U apartmánů je počítán jako „osoba“. Umístění dětské postýlky nezakládá nárok na prostornější pokoj a v takovém případě je potřeba počítat se sníženou mírou konfortu ubytovaní.

Kauce (apartmány)
V některých apartmánech je nutné zaplatit vratnou kauci. Tato kauce je po ukončení pobytu (odevzdání klíčů) vrácena v případě, že apartmán bude předán majiteli uklizen a v pořádku. V případě zjištění nedostatků, bude část popřípadě celá kauce použita na odstranění škod. Upřesnění týkající se kauce najdete v popisku každého objektu.

Závěrečný úklid
Platí pro apartmánové ubytování. Je buď zahrnut v ceně (většinou kromě úklidu kuchyňky, ta musí být provedena klienty), nebo musí být proveden kompletně klienty, nebo ho lze volitelně dokoupit na místě, nebo musí být povinně zaplacen na místě – viz popis jednotlivých apartmánů.

Parkování
Parkovací stání před ubytovacími objekty jsou obvykle zdarma, garážová stání jsou většinou za poplatek, viz popis jednotlivých kapacit. Parkoviště u ubytovacích objektů jsou dostupná v závislosti na aktuální dostupnosti na místě, rezervace míst není možná (pokud není v popisku uvedeno jinak), a řídí se provozním řádem provozovatele.

Internet/Wi-Fi
Rychlost a kvalita připojení závisí na podmínkách hotelu a místního poskytovatele. Za případné výpadky připojení cestovní kancelář nenese odpovědnost. Ačkoliv hotel nabízí často Wi-Fi připojení vy vyznačených prostorech zdarma, může se jednat o připojení s kolísavějším signálem a nemusí se jednat o tak kvalitní připojení, na které můžete být zvyklí.

Skibus
Skibus je zpravidla zpoplatněn (orientačně cca € 2/osoba/jízda). V některých střediscích je zdarma pokud má klient platný skipas (např. Bormio, Livigno) či místní regionální kartu (např. Kronplatz, Fiemme). V některých oblastech bývá zdarma (např. Val di Sole). Upozorňujeme, že tato informace včetně příkladových středisek je pouze orientační a nezávazná, uvedená pravidla se mohou měnit a CK na ně nemá vliv. 

Skipasy
V nabídce Penny dovolené lze v Itálii nalézt vybrané balíčky, které se zobrazují jako "název hotelu + skipas". V takovém případě jsou skipasy pro všechny účastníky zahrnuty v ceně. Konkrétní typ skipasu je uveden v záložce "Sportovní aktivity zdarma".
Skipasy budou vydány na příslušné pokladně či skipas kanceláři (skipass office) ve středisku. Při vyzvednutí skipasu budete požádání o kauci cca 5 EUR/skipas a předložení dokladů pro ověření totožnosti a věku.
Ve všech ostatních případech skipasy zahrnuty nejsou a jsou dokupovány na místě.

Sjezdové tratě a přepravní zařízení
Sjezdové tratě se značí třemi typy, které se liší svojí obtížností a barvou. Modře někdy zeleně značené sjezdovky jsou určeny pro začátečníky a méně zdatné lyžaře. Červené sjezdovky jsou určeny pro středně zdatné lyžaře a černé sjezdovky jsou určeny pro zkušené lyžaře. Úprava sjezdových tratí vzhledem k bezpečnosti lyžařů je prováděna většinou v brzkých ranních hodinách. Areály mohou nabízet několik typů přepravního zařízení - vlek, sedačka a gondola (uzavřená).

Itálie  Itálie

Důležité upozornění
Změny a odchylky jednotlivých služeb uvedených v katalogu cestovní kanceláře EXIM TOURS jsou v případě objektivních důvodů přípustné. Může se jednat především o přemístění, zrušení či pozměnění skibusových zastávek nebo jejich tras, nedostupnost např. snowparků nebo některého přepravního zařízení a drobné odchylky v rozsahu či formě stravování, složení lůžek, služeb nabízených za poplatek apod. Uvedené vzdálenosti jednotlivých služeb a ubytovacích kapacit jsou orientační. Upozorňujeme na nutnost respektování některých povinností a vypsané otevírací doby u některých objektů. Například některé bazény nejsou otevřeny 24 hodin denně a jejich používání je podmíněno předpisy daného střediska nebo ubytovací jednotky. Využívání některých dalších služeb může být omezenou věkovou hranicí. Nesmíme opomenout upozornit, že většina parkovacích míst (zejména garážové stání) je přizpůsobena vozům standardní velikosti. V případě nedodržení platných předpisů a podmínek dané země, střediska nebo ubytovací kapacity je za případné veškeré vícenáklady odpovědný cestující.

Několik upozornění při používání přepravního zařízení
Je důležité dodržovat bezpečnostní doporučení vždy umístěné u vchodu do lyžařského areálu, většinou v několika světových jazycích. Musí se dodržovat všechna pravidla areálu, jejich porušení může být i pokutováno.
K 1. lednu 2005 byl vydán italský zákon, který všem dětem do 14 let dává za povinnost používat předepsané lyžařské přilby. V ostatních lyžařských zemích je přilba pro děti pouze doporučována.

  CENA ZAHRNUJE

V ceně je zahrnuto: ceny zahrnují pouze ubytování se stravováním uvedeným v popisu každého ubytovacího subjektu. Hotely, penziony obvykle se snídaní či polopenzí. Apartmány bez stravování. Ceny jsou kalkulovány na osobu a uvedený počet dní. V ceně obvykle není zahrnuta pobytová taxa, která je splatná na místě. (Viz popis subjektu)

V ceně není zahrnuto: cestovní pojištění

  LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA SKIRAMA DOLOMITI

Lyžařská oblast Skirama Dolomiti Adamello Brenta leží v severozápadní části Trentina. Táhne se od brennerské dálnice a pokračuje téměř 100 kilometrů západním směrem. Tato oblast bývá někdy také označovaná názvem Val di Sole. Na východní straně téměř sousedí s další lyžařskou oblastí Dolomiti Superski. Střední část je tvořena pohořím Dolomiti di Brenta s až neuvěřitelnými vrcholky a na západě se tyčí vysoké hory Adamella a Ortleských Alp. Oblíbenost této oblasti rok od roku stoupá, jelikož zde dochází k neustálé modernizaci přepravního zařízení a zlepšování lyžařského servisu.

  vleky    sedačky      lanovky    snow park    běžecké tratě    sjezdovky                   
39 95 22 10 311 km     112/132 km   110/168 km    27/38 km 


Skirama Dolomity

NABÍDKA OBLASTI
Lyžařská oblast Skirama Dolomiti nabízí celkem 380 km sjezdovek. Tvoří ji osm samostatných skiareálů, z nichž nejznámější je Madonna di Campiglio, kde se pravidelně pořádají závody Světového poháru a kde najdete skvělé a různorodé terény. Středisko Tonale / Ponte di Legno je známé díky ledovci Presena, kde lze lyžovat po celý rok. Mezi velká střediska patří stále oblíbenější Marilleva / Folgarida, která je propojená s Madonnou di Campiglio. Skiareál Monte Bondone překvapuje svou kvalitou, díky níž si vydobyl své místo mezi lyžaři. Nejvíce do svého rozvoje investovalo středisko Paganella. Dalšími lyžařskými areály v této oblasti jsou Folgaria / Lavarone, Pinzolo a Pejo.

  LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA DOLOMITI SUPERSKI

Lyžařská oblast Dolomiti Superski, nacházející se v provincii Trentino na severu Itálie, je jedničkou mezi zimními lyžařskými oblastmi díky své velké rozloze a krásné přírodě. Unikátní stavba a složení Dolomit dává pohoří růžovorudé zabarvení při východu a západu slunce, čemuž se říká enrosadira. Díky příměsy hořčíku a železa ve vápenci se hory za jasných podvečerů z jasně červené postupně promění v tmavě růžové.

  vleky    sedačky      lanovky    snow park    běžecké tratě    sjezdovky                   
135 221 87 23 940 km     348/442 km   326/589 km    73/128 km 


Dolomiti Superski

NABÍDKA OBLASTI
Lyžovat se v této oblasti začalo již v roce 1895 ve střediscích Val Gardena a Cortina d‘ Ampezzo. V roce 1912 byl položen základ pro vznik oblasti Sella Ronda, když jeden z lyžařů podnikl dvoudenní trasu okolo masivu. V roce 1935 se konal první závod v obřím slalomu na Marmoladě. Nejproslulejším závodem se pak stala olympiáda v Cortině v roce 1956, která velkou měrou přispěla k rozvoji tohoto střediska. V současné době je oblast Dolomiti Superski pravidelným hostitelem závodů Světového poháru. Největší proměnou prošla tato lyžařská oblast v 70. letech, kdy se začala střediska postupně sdružovat do proslulého spojení Dolomiti Superski. Dnes čítá Dolomiti Superski celkem 12 středisek, jejichž spojením máte k dispozici neuvěřitelných 1 220 km sjezdovek a 420 vleků a lanovek. Jednotlivá střediska nabízejí lokální skipasy nebo si můžete pořídit rozšířený skipas Dolomiti Superski, který platí ve všech 12 střediscích. Čtyři z těchto středisek, jimiž jsou Val Gardena, Val di Fassa e Carezza, Alta Badia a Arabba / Marmolada, tvoří lyžařský okruh Sella Ronda vedoucí kolem masivu Gruppo del Sella, který zahrnuje 280 sjezdových tratí o celkové délce dosahující 410 km a 170 přepravních zařízení. Lze ho na lyžích absolvovat oběma směry buď kratší zelenou trasou měřící 39 kilometrů nebo protisměrnou oranžovou trasou, která je o 3 kilometry delší. Obě trasy znamenají převýšení zhruba 8 000 metrů a nejvyšší bod leží ve výšce téměř 2 500 m. Nadmořská výška okruhu se pohybuje v rozmezí 1 535 - 2510 m n. m. V Dolomiti Superski vás vždy budou čekat upravené přehledně značené sjezdovky. Díky skvělému systému umělého zasněžování je možné zde lyžovat po celou zimní sezónu. Běžkaři se mohou těšit na 1 170 kilometrů permanentně upravovaných tratí. Pokud nepatříte k vášnivým lyžařům můžete svůj čas strávit na kluzištích, lezeckých stěnách, při paraglidingu nebo jízdou na sněžných skútrech.

  LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA ALTA VALTELLINA

Lyžařská oblast Alta Valtellina se nachází v blízkosti hranic se Švýcarskem a skládá se ze čtyř vynikajících středisek, kterými jsou Livigno, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Tato oblast se vyznačuje dlouhými údolími, která jsou přirozeně včleněna mezi horské masivy převyšující z velké části 3 000 m. Alta Valtellina nabízí celkem 210 km skvěle upravených sjezdovek.

  vleky    sedačky      lanovky    snow park    běžecké tratě    sjezdovky                   
32 23 12 4 97 km     50/45 km   85/135 km    17/20 km 

Alta Valtelina

NABÍDKA STŘEDISKA

Skipas Alta Valtellina vám umožní zkombinovat lyžování ve všech skiareálech. V každém středisku si můžete samozřejmě zakoupit i jednotlivý skipas. Všechna střediska jsou výborně vybavena a disponují skvělými sněhovými podmínkami a službami. Každé z nich je však něčím výjimečné. Livigno je ze všech čtyřech skiareálu největší, Bormio se pyšní neobvyklým převýšením 1 800 m, Santa Caterina nabízí velmi náročné svahy pro pokročilé lyžaře a San Colombano je klidnejší areál, který se nachází nejvýše ze všech středisek. Oblast Alta Valtellina se v roce 1985 proslavila pořádáním závodu Ski World Championship a v roce 1995 The World Cup Finals. Nezapomnělo se ani na běžkaře, kteří mají v Alta Valtelline k dispozici 97 kilometrů upravovaných tratí. Nádherná a neposkvrněná příroda národního parku Stelvio vás ohromí. Ne příliš daleko je to také do světoznámého lyžařkého městečka St. Moritz, které láká k výletu do švýcarské části Alp. V Bormiu lze navštívit krytý termální bazén s vodou o teplotě 38 °C a venkovním bazénem s výhledem na zasněžené Alpy. Do Livigna zase můžete vyrazit za skvělými nákupy v bezcelní zóně, na procházku po městské „promenádě“ plné stylových italských obchůdků, za návštěvou moderního bazénového a saunového komplexu Aquagranda, za projíždkou na koních zasněženými pláněmi nebo jízdou v autě či na skútru po zamrlém jezeře. Bohatá nabídka večerní zábavy je zde samozřejmostí. Středisko San Colombano je jedním z nejlepších míst pro vyznavače freeridu. Pokud milujete volný terén, čeká na vás právě zde. Santa Caterina nabízí díky své jedinečné poloze přímo v Národním parku Stelvio úžasné turistické trasy zasněženou romantickou přírodou.

 
Pojedte s námi! Cena již od 749 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

 • Hlavní město: Řím
 • Časový posun: 0 hodin

Kontaktní údaje

 • Telefonní předvolba: +39
 • Velvyslanectví: Konzulát České republiky v Itálii: Via dei Gracchi 322, Roma, 00 192
 • Telefon: +39 063 609 571
 • Web: www.mzv.cz/rome

Měna

 • Měna: Euro (€)
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 10 °C
zítra 14 °C
čtvrtek 10 °C
pátek 10 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / EUR
1,00 € = 25,42 Kč (k 06. 12. 2021 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img SLV v ceně masáž, láhev vína, garáž
Itálie Folgaria - Lavarone Folgaria
 
od 3 425 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Ubytování od 26. 3. 2020
 
img SLV  
Itálie Sicílie Messina
 
od 11 790 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 20. 9. 2020 (Praha)
 
img SLV  
Itálie Kalábrie Sant Andrea
 
od 16 590 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 21. 9. 2020 (Praha)
 
img SLV
Itálie Kalábrie Capo Vaticano
 
od 14 290 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 10. 6. 2022 (Praha)
 
img SLV 6denní skipas v ceně
od 16 622 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Ubytování od 4. 4. 2020
 
img SLV
Itálie Kalábrie Capo Vaticano
 
od 17 390 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 14. 9. 2020 (Praha)
 
img SLV 6denní skipas v ceně
od 20 332 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Ubytování od 18. 1. 2020
 
img SLV  
Itálie Sicílie Gioiosa Marea
 
od 12 890 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 13. 9. 2020 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely