Vytvořit
poptávku

Call Centrum255 787 878

 
 
 

MATIČKA MOSKVA *** Přidat do oblíbených

Rusko (Moskva) -  - MATIČKA MOSKVA
Sleva 1 000 Kč pro držitele Penny karty
Pořádající CK: Eximtours
 
Informace o zájezdu
 

Rusko / Moskva.

Vlastníte Penny kartu? Využijte slevu 1 000 Kč na tento zájezd!

Číslo zákaznické karty napište do poznámky při objednání zájezdu nebo ho nahlaste telefonicky a my Vám částku odečteme.

Moskva je největším městem Ruska a bývá právem považována za jeho odvěké centrum. Sami Rusové město přezdívají „třetí Řím“ nebo „matička Moskva“. Moskva je nejsevernější megalopole na světě. Město nabízí jak klasické Rusko, které známe ze starých ruských filmů a knih, tak i působivé a moderní stavby 21. století. Moskva je především městem značných rozdílů. Naleznete zde obrovské obchodní domy – paláce konzumu, které známe ze západní Evropy, ale také prastaré památky. Mezi nejznámější patří Rudé náměstí. Podobné náměstí asi nenajdete nikde na světě. Rozkládá se na ploše 70 000 m2, je dlouhé 695 m a široké 130 m. V dobách studené války bylo toto místo dějištěm pompézních vojenských přehlídek, ukazujících sílu Sovětského svazu. Dnes je Rudé náměstí častým cílem turistů i obyvatel Moskvy, kteří se zde rádi jen tak procházejí. Je plné zajímavých staveb, jež stojí za návštěvu. Tou nejvýraznější je Chrám Vasilije Blaženého – postavený v 16. století ve stylu klasické ruské architektury. Dále zmiňme Spasskou věž z 15. století, přes níž vjížděli do Kremlu carové i návštěvníci dvora. Historické centrum, Kreml a Rudé náměstí, je od roku 1990 na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Milovníkům historie také doporučujeme návštěvu Státního historického muzea s 20 000 exponáty. Minout samozřejmě nelze ani Mauzoleum V.I.Lenina a luxusní obchod GUM. Moskva je samozřejmě plná dalších zajímavých památek. Zapomenout nelze například na Chrám Krista Spasitele, který byl postaven na konci 19. století a poté byl na příkaz Stalina zbourán za účelem stavby velkého Paláce Sovětů. K tomu však nakonec nedošlo a na místě byl vybudován velký plavecký bazén Moskva. Palác byl vystavěn až po pádu Sovětského svazu v roce 1997 za 300 milionů dolarů od ruských podnikatelů. Kromě starobylých památek můžeme v Moskvě najít samozřejmě i plno moderních staveb a míst. Mnoho z nich bylo zbudováno v dobách socialismu a připomínají tyto kruté časy. Navštívit se vyplatí tzv. Stalinské mrakodrapy, vystavěné v monumentálním stylu sovětských měst zvaném „triumfalismus“. Mezi ně patří například Lomonosova státní univerzita nebo Hotel Ukrajina.

vízum Rusko - informace a formulář

Český dům Moskva ***
Ubytování v rámci zájezdu je zajištěno v Českém domě Moskva, který nabízí kvalitní a pohodlné ubytování a ideální polohu pro poznávání ruské metropole.

Program zájezdu

1. den: Praha–Moskva
Odlet z Prahy, přílet do Moskvy, uvítání průvodce na letišti, transfer, základní info o Moskvě, ubytování v hotelu.

2. den: prohlídka Moskvy
Snídaně, celodenní prohlídka města s česky hovořícím průvodcem. Okružní jízda vás seznámí s nejznámějšími pamětihodnostmi Moskvy, uvidíte Lomonosovu státní univerzitu na Vrabčích horách s panoramatickým výhledem na město, Park Vítězství, Vítězný oblouk, světoznámou čtvrť umělců Starý Arbat a historickou Tverskou třídu.

3. den: prohlídka Moskvy
Snídaně, půldenní prohlídka Moskvy s česky hovořícím průvodcem – Rudé náměstí s jeho nejvýznamnějšími památkami – Chrám Vasila Blaženého, Kazaňská katedrála, Leninovo mauzoleum, Spasská věž. V odpoledních hodinách fakultativně možnost navštívit Treťjakovskou státní galerii – nejvýznamnější galerii ruského umění na světě.

4. den: Moskva - Praha
Snídaně, volný program, odpoledne transfer s průvodcem na letiště, odlet do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto

  • 3 noci ve dvoulůžkových pokojích 3* hotelu se snídaní, letecká doprava včetně všech poplatků, zákonné pojištění CK, 2× prohlídka Moskvy s česky nebo slovensky hovořícím průvodcem, transfer z/na letiště.

V ceně zájezdu není zahrnuto

  • Cestovní pojištění, vstupní vízum do Ruska cca 2 400 Kč, fakultativní výlety nad rámec programu a spropitné.

Upozornění

  • Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 16 osob. Změna programu vyhrazena. Pro držitele pasu ČR je do Ruska nutné předem zajištěné vstupní vízum, které CK zajistí na požádání za 2 400 Kč/osoba. Nejpozději 30 dnů před odletem je nutné dodat vyplněnou žádost o vízum, 1x aktuální barevné foto (35 x 45 mm na čistě bílém pozadí) a doklad o sjednaném cestovním pojištění.
Přidat do oblíbených 
 
Maximální obsazenost pokojů
img
img img
img img
 
Kalkulace
5. 12. 2019 - 8. 12. 2019 4 dny / 3 noci Odlet: Praha 10:50 - Moskva 15:30 * Přílet: Moskva 16:50 - Praha 17:45 * Transfer z/na letiště v cíli zájezdu: Ano
 
2
Počet osob 2 osoby   Vyberte počty osob :    
 
Pokoj Pokoj pro 2 osoby Ubytování: 5. 12. 2019 - 8. 12. 2019   Vyberte typ pokoje  
 
Strava snídaně   Vyberte typ stravy  
 
 
Konečná cena za uvedené osoby 25 780 Kč
CENA CELKEM 2 osoby: 25 780 Kč
Detail kalkulace
Informace k letu

Cena je již konečná a platí pro dospělou osobu na standardním dvoulůžkovém pokoji dle popisu.
* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit

Teploty: 14 °C
 
 
Nejbližší termíny zájezdu do tohoto hotelu (* Zobrazované časy letů jsou pouze orientační a mohou se měnit)
Filtrovat termíny Počet dní Doprava Typ stravování Pokoj Transfer Cena
 
5. prosinec 2019 (čtvrtek) Odlet Přílet 4 dny Praha snídaně Pokoj pro 2 osoby Ano 12 890 Kč
 
5. prosinec 2019 (čtvrtek) Odlet Přílet 4 dny Praha snídaně Pokoj pro 1 osobu Ano 14 380 Kč
 
Fotogalerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace