Vytvořit
poptávku

Call Centrum255 787 878

 
 
 

Spojené arabské emiráty

img Pojedte s námi! Cena již od 13 890 Kč

VÍTEJTE V EMIRÁTECH!

Země, která vás okouzlí, země, kde se sny mění ve skutečnost, krásný nový svět. I tak může být charakterizován pouštní stát, který nabízí ideální podmínky pro celoroční koupání a odpočinek na prosluněných plážích. Spojené arabské emiráty vás budou vždy překvapovat moderní architekturou, umělými ostrovy, zábavními parky, ale i překrásnými písčitými plážemi. Poznejte zdejší kulturu, přírodu a vynikající kuchyni. Užijte si komfort místních hotelů, užijte si Emiráty!

Spojené Arabské Emiráty

Pouštní země na březích Perského zálivu je stále častějším cílem cestovatelů. Až budete vzhlížet k nejvyšším budovám světa, těžko uvěříte, že ještě před několika desítkami let se na stejném místě rozkládalo pár rybářských vesniček. Díky obrovským zásobám ropy patří dnes Spojené arabské emiráty k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Ohromí vás supermoderní architektura, přepychové stavby ve stylu sultánských paláců a nejluxusnější hotely. Zatímco Dubaj je známá pro své odvážné stavební projekty a výškové budovy, mezi které patří i nejvyšší budova světa Burj Khalifa, v emirátu Abú Dhabi jsou lákadlem závody rychlých aut. Na umělém ostrově Yas Island je postaven okruh F1, navíc zde můžete navštívit ojedinělý zábavní park Ferrari World s nejrychlejší horskou dráhou Formula Rossa. Nejsevernější emirát Ras Al Khaimah nabízí ideální podmínky pro aktivní rodinnou dovolenou se službami all inclusive, naopak emirát Fujairah je synonymem klidnější dovolené u Indického oceánu a oblíbeným místem milovníků potápění.

Spojené arabské emiráty vám představí Ženy na cestách

Emiráty jsou známé také jako nákupní ráj s mnoha přepychovými nákupními centry, mezi kterými najdete další nej – největší nákupní centrum na světě s obřím akváriem a ledovým kluzištěm Dubai Mall. Mezi další unikáty patří nákupní centrum Mall of the Emirates s lyžařským areálem Ski Dubai. Zároveň si však nenechte ujít procházku po starých orientálních bazarech, jejichž kouzlo je umocněno vůní koření a vodní dýmky. Relaxovat můžete na nádherných plážích či při golfu na jednom ze zdejších pěstěných hřišť. Zejména golfová hřiště v Dubaji vyhledávají ty největší světové sportovní hvězdy. Vynikající zážitky ze hry poskytnou profesionálním i rekreačním hráčům golfová hřiště v Ras Al Khaimah. Emiráty však nejsou jen nákupním rájem a zemí velkolepých stavebních projektů. Fascinující příroda s oázami, písečné duny, majestátní pohoří Hajar poskytují kulisu pro strávení volného času mimo areál hotelu. Ať se vydáte do pouště terénním vozem na dobrodružnou jízdu po písečných dunách, nebo na hřbetu velblouda, bude to pro vás nezapomenutelný zážitek. Čisté moře s krásnými plážemi, nezapomenutelné výlety do sluncem rozpálené pouště, lyžování na písečných dunách, luxusní obchody – to vše vám mohou Spojené arabské emiráty dopřát a prožijete tak dovolenou v zemi plné kontrastů, na kterou se nezapomíná.

  INFORMACE

Pro příjemné a bezproblémové prožití vaší dovolené vám doporučujeme, abyste se seznámili s destinací, do které jedete. Věnujte pozornost těmto informacím. Přejeme vám krásnou dovolenou!

Zdraví – očkování
Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Před cestou doporučujeme informovat se o vhodném postupu při zdravotních potížích u vašeho praktického lékaře. Do SAE je zakázán dovoz některých léků, které jsou v ČR běžně dostupné. Doporučujeme proto před cestou nahlédnout do aktuálního seznamu zakázaných léků (např. na http://uaeinteract.com/travel/drug.asp) a opatřit si včas v ČR povolenou alternativu zakázaného léku.

Klima – oblečení
V subtropickém suchém klimatu je nejvhodnější lehké oblečení, zejména z bavlny. Při občasném večerním ochlazení, stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i lehké pulovry nebo svetříky. Celoročně je v SAE vysoká vlhkost vzduchu a vysoká intenzita slunečního záření. Pravidla pro oblékání v Orientu zakazují krátké kalhoty, holá ramena a u žen vše, co je úzké, krátké nebo dokonce průhledné. Hotely, zejména vyšší kategorie, vyžadují oděv odpovídající kategorii hotelu a místním zvykům.

Pronájem auta – výlety
V SAE nabízíme pronájem auta i s řidičem, podrobnější informace vám podá delegát v místě. Velmi oblíbenou dopravou ve městech je taxi. Všechny vozy jsou vybaveny taxametrem, pro delší trasy mají pevně stanovené ceny. V Dubaji existuje taxi pro ženy – vůz má růžovou střechu, růžové vybavení a řídí ho žena. Pokud taxi využijete, jako adresu je lépe uvádět vždy název hotelu nebo jednoznačně známou budovu. Vlastní taxi nabízí i většina hotelů, cena je o málo vyšší. Fakultativní výlety jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami fakultativních výletů.

Fotografování
Jednotlivé osoby můžete fotografovat jen tehdy, pokud to výslovně dovolí. Muslimské ženy nesmíte fotografovat z náboženských důvodů. Dále je zakázáno fotografování policistů a členů armády a všech vojenských zařízení, policejních objektů, přístavů a letišť; u vládních budov a paláců vládců je vyžadován souhlas stráže.

Spojené Arabské Emiráty  Spojené Arabské Emiráty

Mobilní telefony a internet
Spojení prostřednictvím oficiálních českých operátorů GSM mobilních telefonů je v SAE dostupné. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se informujte u svého mobilního operátora. V SAE existují 2 mobilní operátoři (Etisalat a DU), kteří mají víceméně monopol. K volání do ČR je také možné využít místní SIM kartu. Dobíjecí karty jsou dostupné v supermarketech a v mnoha restauracích či obchodech. Kromě nákladnějšího telefonního spojení přímo z hotelového pokoje je možné zakoupit telefonní kartu, která vám umožní telefonické spojení do mezinárodní sítě z místních telefonních automatů. Bezdrátový (Wi-Fi) přístup na internet je umožněn téměř ve všech hotelech, možnosti přístupu jsou uvedeny u jednotlivých hotelů. Ve velkých městech se nacházejí také internetové kavárny. Přístup na některé stránky může být blokován, stejně tak mohou být blokované některé mobilní aplikace.

Elektřina
Napětí v elektrické síti je 220 V/50 Hz, zásuvky jsou se třemi kolíky britského typu. Adaptéry jsou ve většině případů k dispozici na recepci hotelu (obvykle je vyžadována vratná kauce).

Místní zvláštnosti ubytování
Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds, přes širší queensize-beds, až po nejširší kingsize-beds. Některé hotely uplatňují pravidlo, že do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky pro dítě a dítě spí na posteli spolu s rodiči.

Nápoje – alkohol
Tradičními nápoji Arabského poloostrova jsou čaj a káva, které se servírují do malých šálků a skleniček bez ouška. Čaj je většinou nabízen mimořádně sladký, zatímco káva se podává horká a neslazená, může být ochucena špetkou kardamonu nebo růžové vody. Mezi další oblíbené nápoje patří čerstvé šťávy z mnoha druhů ovoce. Nejčastěji servírovaným nápojem je voda, prodávaná ve velkých plastových lahvích. Voda z kohoutku je nezávadná, jedná se však o odsolenou mořskou vodu, která nemusí každému vyhovovat. Alkohol se v SAE podává pouze v hotelech nebo licencovaných restauracích a barech. Neprodává se běžně v supermarketech, ale pouze ve specializovaných obchodech. Konzumace alkoholu na veřejnosti je přísně zakázána. V emirátu Sharjah není alkohol dostupný ani v hotelech, je zde absolutní prohibice. V období Ramadánu může být podávání alkoholických nápojů omezeno přes den.

Pláže – plavání
V SAE jsou nádherné písčité pláže, jak veřejné, tak hotelové. Opalování „nahoře bez“ je v SAE zcela nepřípustné. Hotelové pláže jsou od veřejných oddělené plotem, který zasahuje i několik metrů do moře a není přes něj vidět. Plážové parky jsou ideální pro všechny návštěvníky SAE, jejichž hotel neleží přímo u moře a nejsou členy plážových klubů. Do plážových parků se platí vstup, lehátka a slunečníky jsou k dispozici za poplatek. Najdete zde příjemné prostředí plné zeleně, restaurace, kavárny, dětská hřiště a další doplňkové služby. Městské hotely v Dubaji zpravidla zajišťují dopravu na veřejnou pláž/do plážového parku jednou denně, informace je uvedena vždy u jednotlivých hotelů..

Spojené Arabské Emiráty  Spojené Arabské Emiráty

Placení – vratné kauce – spropitné
Ke směně na místě jsou nejpraktičtější USD. Běžný účet v hotelu lze obvykle hradit kreditními kartami. Ofi ciální směnný kurz je všude stejný, protože emirátský dirham je pevně vázán na USD v poměru 1 USD = 3,673 AED. V jednotlivých hotelech nebo směnárnách se však může lišit servisní poplatek za výměnu. Platební karty jsou přijímány i ve většině obchodů. Hotely v SAE vyžadují od klientů před ubytováním složení vratné kauce v hotovosti (EUR, USD nebo AED) či autorizaci platební karty. Kauce je klientům vrácena při odjezdu z hotelu. V případě placení kauce v hotovosti je kauce vrácena vždy v AED (dle aktuálního kurzu), vrácení kauce na kartě trvá obvykle 5-10 pracovních dní. Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou.

Spojené Arabské Emiráty  Spojené Arabské Emiráty

  CESTOVNÍ DOKLADY

Pro vstup do SAE je vyžadován cestovní pas s minimální zbývající platností v délce 6 měsíců. Na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem výdělečného pobytu. Překročení povolené délky pobytu je penalizováno. Cestuje-li dítě do 18 let s rodičem jiného jména, je nutné doložit kopii rodného listu dítěte v angličtině. Cestuje-li dítě do 18 let s prarodiči nebo jinými osobami, je nutné doložit podepsané prohlášení jednoho z rodičů, že s danou osobou může cestovat (souhlas rodiče v angličtině s uvedením telefonního čísla). Při cestách do SAE je dále vyžadováno cestovní zdravotní pojištění na celou dobu pobytu.

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

 
Pojedte s námi! Cena již od 13 890 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Abu Dhabi
  • Časový posun: +3 hodiny, v době platnosti letního času: +2 hodiny

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +971
  • Velvyslanectví: Corniche Plaza, Citibank Bldg., Abú Dhabí
  • Telefon: +9712 / 678 28 00
  • Web: www.mzv.cz/abudhabi

Měna

  • Měna: Dirham (AED)
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 33 °C
zítra 33 °C
čtvrtek 33 °C
pátek 33 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / AED
1,00 AED = 5,87 Kč (k 31. 08. 2021 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img
Spojené arabské emiráty Fujairah Al MudaiFi
 
od 18 690 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2021 (Praha)
 
img
od 21 390 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 9 dní services Odlet 20. 10. 2021 (Praha)
 
img
od 20 190 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2021 (Praha)
 
img
od 20 390 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 9 dní services Odlet 20. 10. 2021 (Praha)
 
img
od 17 890 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2021 (Praha)
 
img
od 18 190 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2021 (Praha)
 
img
od 20 990 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2021 (Praha)
 
img
od 22 590 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2021 (Praha)
 
img
od 18 190 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 9 dní services Odlet 20. 10. 2021 (Praha)
 
img
od 28 990 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 24. 9. 2021 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely