Madeira

Patříte k milovníkům krásné přírody a toužíte po místě, kde si báječně odpočinete od ruchu civilizace? Portugalský ostrov Madeira s celoročně příjemným počasím, nádherným pobřežím, záplavou květin i koloniálním šarmem bude přesně tím pravým.

Dovolená na Madeiře není o plážích. Ostrov věčného jara charakterizují hory, zeleň a moře. Přesto plavky vezměte s sebou. Nádhernou písčitou pláž objevíte na blízkém ostrůvku Porto Santo, koupání si užijete i v lávových bazénech v Porto Moniz. Křišťálové mořské vody vyhřáté celoročně na 18 až 24°C nadchnou potápěče. Vydejte se za historií městečka Funchal, za pozorováním velryb nebo zjistěte, co jsou to levády. Objevte s námi všechny barvy a vůně Madeiry. Podlehněte kouzlu ostrova věčného jara.

Madeira je jednou z posledních lokalit s téměř nedotčenou přírodou - ne nadarmo se jí také říká "Zelený ostrov". Neposledním a velice důležitým faktorem jsou ochotní a velice příjemní obyvatelé ostrova. Stejně jako dnešek byla na Madeiře klidná i minulost - ostrov byl objeven až roku 1419. Za obchody sem zajížděl Kryštof Kolumbus a Madeira byla i jednou z jeho zastávek na první plavbě za objevením Ameriky. Později ostrov trpěl nájezdy pirátů, ale nikdy nebyl postižen masovým a pravidelným pleněním. Ve 20. letech minulého století tu s rodinou pobýval v exilu poslední rakouský císař a český král Karel I. Habsburský, který zde zemřel a je tu i pohřben. Kdy se na Madeiru vydat? Pro turisty je její návštěva atraktivní po celý rok, tradiční novoroční ohňostroj (a předtím velkolepé silvestrovské veselí) je prý nepřekonatelný. Léto je zcela ve znamení slunce a tepla, podzim zase hýří barvami. A s tím jsou spojeny i atrakce určené především turistům. Můžete se pokochat květinovými slavnostmi, karnevaly. Nezapomeňte na lidové veselice s ochutnávkou místních specialit.