Karpathos

Karpathos: nejkrásnější pláže Středozemí na dosah

Toužíte-li po odpočinkové dovolené na klidném řeckém ostrově, který je zatím poměrně málo dotčený turistickým ruchem, určitě nebudete zklamáni. Karpathos patří k oblíbeným prázdninovým cílům a jedna z jeho pláží, Apella, byla označena za vůbec nejkrásnější pláž ve Středozemí. Na místě se sami přesvědčíte, jak těžké je vybrat si zde tu nejkrásnější pláž.

Za sportem na Karpathu do moře i na hory

Pláže na Karpathu jsou převážně písečné a písčito-oblázkové. Kromě koupání si můžete dosyta užít také vodních sportů - zejména windsurfingu, ke kterému má ostrov přímo skvělé podmínky. Rozlohou nevelký Karpathos nadchne i milovníky pěší turistiky. Velmi rozmanitá krajina, nabízející holé kopce i bohaté borovicové lesy, láká zejména mimo hlavní sezónu k pěším túrám přírodou. Severní a jižní část ostrova protíná pohoří, díky čemuž se obě části vyvíjely nezávisle.

V horských vesnicích poznáte život na Karpathu před staletími

Když už budete na ostrově, využijte během své dovolené možnosti navštívit horskou vesničku Olymbos na severu ostrova. Zde jakoby se zastavil čas a obyvatelé dodnes dodržují tradice jako před staletími. Vesničce se 330 obyvateli, označované jako živé národopisné muzeum, vládnou ženy. Vyšívají sukně či šátky, vyrábějí ručně boty z kůže, melou obilí ve větrných mlýnech a pečou chleba v obecních pecích. Ač se dnes jedná více o turistickou atrakci než skutečný život, návštěva vesničky je zážitkem, na který se nezapomíná. Na sever od Pigadie můžete navštívit půvabné vnitrozemní vesničky Aperi, Volada, Othos, Pyles, Spoa či Mesochori, které zatím nijak nepoznamenal turistický ruch.