Kefalonie

Kefalonie: ostrov jako stvořený pro filmovou předlohu

Řecký ostrov Kefalonie neoplývá historickými památkami či významnými stavbami, přesto se v posledních letech stal velmi oblíbeným dovolenkovým cílem. Zasloužil se o to zejména film Mandolína kapitána Corelliho s Nikolasem Cagem a Penelope Cruz v hlavních rolích, který se zde v roce 2000 natáčel. Benátské stavby ve filmu byly pouhými filmovými kulisami, přírodní krásy ostrova však můžete obdivovat kdykoliv.

Unikátní přírodní jevy a vzácná flóra

Kefalonia, největší z Jónských ostrovů, je hornatý. Její nejvyšší vrchol Enos ční do výše 1627 metrů a je pokryt ve Středozemí unikátním porostem vzácných kefalonských jedlí. Přes svou rozsáhlost však Kefalonia není dodnes tolik ovlivněna turistickým ruchem. Ostrov má své kouzlo, můžete zde obdivovat unikátní přírodní jevy, z nichž snad nejpozoruhodnější je voda ztrácející se u mořských mlýnů Katavothres, aby se pak opět vynořila na opačné straně ostrova u jezera Melissani.

Poznejte chutě i vůně bájného Odysseova království

Cestujte po ostrově a obdivujte jeho nádhernou přírodu, úchvatné pláže, z nichž naprosto bezkonkurenční bílá písčito-oblázková pláž Myrtos na severozápadním pobřeží. Rozeklané pobřeží, strmé útesy spadající do moře, hluboká údolí i jeskyně, moře blankytné i smaragdové, husté lesy a všude přítomná omamná vůně květin a bylinek učarují i vás. A aby byla iluze pohody dokonalá, nezapomeňte vyzkoušet místní kulinářské speciality. Nezapomeňte ochutnat proslulý kefalonský masový koláč a zejména výtečné místní víno Robola, proslulé v celém Řecku.

Vyberte si ze široké nabídky zájezdů a poznejte tento úchvatný ostrov Kefalonie.