Pelopones

Peloponés: dovolená v zemi hor a bájných mýtů

Přemýšlíte o dovolené v Řecku? Potom se nechte inspirovat nabídkou zájezdů na Peloponés. Tento kout Řecka vás uchvátí krásou pláží a velkolepými horskými scenériemi. Zažijte jedinečnou dovolenou v místech, kde milovníci historie žasnou nad pozůstatky řecké a byzantské architektury a užijte si večerní zábavu, útulné taverny i pulzující bary.

Navštivte místa, na kterých se tvořily řecké báje

Malebnost zdejších míst je podtržena citrusovými háji, fíkovníky, cypřiši, eukalypty, olivovníky, agáve a vším, co ke zdejší bujné vegetaci patří. Turisty lákají na Peloponés historické památky, stejně jako klidná místa pro rodinnou dovolenou. Poloostrov Peloponés se skládá ze 7 krajů. Nejznámější je pravděpodobně Argolida, kde se nachází Epidaurus, Nafplio, Argos, Mykény, Tíryns, Assini a řada dalších památek. Olympie, která leží v kraji Elis (Ilia) je neméně slavná. Pravidelně zde bývá zažehnut olympijský oheň. Bájemi opředená je také Sparta, sídlo krále Meneláa, jehož ženu, krásnou Helenu, unesl trojský princ Paris, a tím rozpoutal trojskou válku.

Místo, kde i bohové trávili ty nejkrásnější chvíle

Míříte do Řecka poprvé? Zvolte letovisko Tolo, bránu do řeckého světa. Vychutnejte si fantastické pláže, báječné vyžití a přátelskou atmosféru. Jedinečnou pohodou je prosyceno i překrásné letovisko Niforeika. Do seznamu míst vhodných k navštívení nezapomeňte připsat Nafplion, zcela unikátní město poblíž města Tolo, kde na vás dýchne atmosféra starého Řecka. V každé denní i noční době má Nafplion svoje kouzlo. Zde stojí za to zapomenout na čas a procházet se podél pobřeží, loďkou se vydat na nedalekou pevnost Bourtzi, posedět v kavárně u osvěžující kávy frappé nebo vybírat z nepřeberné nabídky originálních suvenýrů.