Zakynthos

Zakynthos: všechny krásy Řecka na jednom místě

Věřili byste, co všechno se dá objevit na řeckém ostrově s rozlohou 416 kilometrů čtverečních? Zakynthos ukrývá pašeráckou loď, Modré jeskyně, vzácné želvy a jednu pláž krásnější než druhou. Ale to je jen zlomek z toho, co zde můžete vidět. Přesvědčte se sami, co dalšího vás na dovolené na Zakynthosu čeká.

Vydejte se na Zakynthos za zábavou, odpočinkem i skvělým jídlem

Ostrov Zakynthos (Zante) patří do jónského souostroví a do historie se poprvé zapsal v roce 1475 před naším letopočtem, kdy ho dobyl syn frýžského krále Zakynthos a dal mu své jméno.

Na Zakynthosu bude vaše dovolená plná zábavy. Stačí si vybrat z letovisek, která svým návštěvníkům nabízejí opravdu vše. Tradiční řeckou pohodu a klidné písečné pláže si vychutnáte v Kalamaki, s rodinou a dětmi za zábavou, atrakcemi a místními specialitami se vydejte do Tsilivi. Popíjejte koktejly v atmosféře typických řeckých barů, lenošte na pláži a zažijte divoké noci v Laganas. Všude si vychutnáte i pravou řeckou kuchyni. Odleťte s námi na dovolenou za dobrodružstvím na ostrov s pravým řeckým šarmem.

Na ostrově si přijdou na své jak milovníci historie, tak také ti, kdo si chtějí jen užít klidných prázdnin na dlouhých písečných plážích u průzračného moře. Zakynthos v sobě harmonicky kloubí kosmopolitní prostředí s typickou jónskou atmosférou.
Pro ty, kdo chtějí Zakynthos, ale i třeba okolní ostrovy, poznat opravdu dobře se nabízí řada výletů.

Pláž Navagio

Magnetem ostrova, kterému se jen těžko odolává, je nejfotografovanější řecká pláž Navagio ukrytá mezi skalami a omývaná tyrkysově modrým mořem. Místo, kde v roce 1980 ztroskotala pašerácká loď, se stalo klenotem ostrova. Přírodní raritou je výskyt vzácné želvy Caretta-Caretta, se kterou si na Zakynthosu můžete zaplavat v krásně teplém moři. Milovníky historie a architektury nenechá chladnými hlavní město Zakynthos, vyhledávané pro svůj italsko-benátský charakter, ale i bouřlivý noční život.

Jen 2,5 hodiny vás dělí od dovolené u moře na Zakynthosu

Vzdušná vzdálenost Praha - Zakynthos je 2100 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 30 minut. Ostrov má spolehlivou autobusovou dopravu. Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto.

Máme pro vás širokou nabídku zájezdů na Zakynthos, vyberte si ten pravý pro vás.