Formentera

Jižně od ostrova Ibiza, oddělený pouze mořskou úžinou, se nachází ostrov Formentera, nazývaný též „Karibik Středomoří. Díky své poloze i atmosféře je ostrov místem pohody a klidu, přímo předurčený pro krásně strávenou dovolenou.

Kouzelný ostrov jako vystřižený z plakátů

Formenteru tvoří centrální planina propojující dva poloostrovy. Celková délka ostrova je asi 18 km a nejvyšší bod, vrchol La Mola, leží ve výšce pouhých 192 m n. m. Na ostrově se nachází omezený počet rekreačních zařízení. Turistickými centry jsou město Sant Francesco Xavier a letovisko Els Pujols. Nečekejte zde však velkolepý a bujarý společenský život, jako je tomu na sousední Ibize. Naopak ten, kdo má rád klidnější ráz dovolené, si na Formenteře přijde na své.

Na Formenteru v plavkách i na kole

Pobřeží ostrova tvoří skalnaté útesy a rovněž překrásné písčité pláže, mezi kterými vyniká několikakilometrová pláž Playa Migjorn. Kromě koupání a vodních sportů je na ostrově oblíbená i cykloturistika. Mezi sousední Ibizou a Formenterou je pravidelné lodní spojení, které je však jedinou možností, jak se na ostrov dostat. Díky této zdánlivé nevýhodě je však Formentera chráněna před masovým přílivem turistů a zachovává si svůj poklidný ráz.

Destinace Formentera