Menorca

Ostrov Menorca nabízí klidnější dovolenou nežli živá Mallorca, proto je vyhledávaná turisty, kteří dávají přednost odpočinku. Menorca je plná záhad a tajemné historie. Okouzlí vás skvostnými plážemi i pestrým podmořským světem, který je přirovnáván k Rudému moři.

Menorca je malý ostrov plný velkých památek a tajemství

Název Menorca pochází z dob starých Římanů, kteří tak pojmenovali ostrov Minor (menší), aby jej odlišili od sousední větší Mallorky. I přes nevelkou rozlohu 702 km2 však Menorca překvapí návštěvníky rozmanitostí své krajiny, panenskou přírodou a malebným prostředím místních vesniček. Na ostrově se vystřídaly nejrůznější civilizace a každá z nich ovlivnila menorskou kulturu, jejíž znaky se odrážejí v místním folklóru, gastronomii i architektuře. Menorca nabízí řadu zajímavých výletních cílů: hlavní město Mahon, město Ciutadella, prohlášené za národní kulturní památku, důležité megalitické památky nejstarších civilizací, nebo poutní místo Monte Toro.

Dovolená na Menorce vás okouzlí natolik, že se sem budete chtít vracet

Nechte se zlákat na skvostné pláže, slunce a krásu nedotčené přírody ostrova Menorca. Učaruje všem, kdo hledají relaxaci a sluníčko. Dovolená na Menorce to je lenošení na plážích, malebné procházky po pobřeží a příjemné chvíle strávené v útulných restauracích. Užijte si zábavu v letovisku Cala'n Forcat nebo zkuste klidnější místo Prima Punta. Zvolte malebný přístav Cala´n Bosch nebo vyzkoušejte vlny v zálivu Cala Galdana, který je považovaný za jeden z nejkrásnějších.