Valencie a okolí

Valencie, která leží na oblíbeném pobřeží Costa del Azahar, je v posledních letech vyhledávanou turistickou zastávkou. Centrum historického města se může pyšnit mnoha památkami, z nichž některé jsou zapsány na seznam UNESCO.

Město, které s grácií spojuje historii a moderní kulturu

Nejstarší a jednou z nejvíce navštěvovaných valencijských památek je místní katedrála. Jelikož byla budována v průběhu několika století, její architektura nese prvky baroka, romantismu i neoklasicismu. Dalším turisticky zajímavým bodem je Llotja de la Seda neboli Hedvábný trh, který je zapsaný na seznam UNESCO. Na tomto místě se po dlouhá léta obchodovalo s cenným hedvábím. Symbolem současné Valencie se stal komplex Ciutat de les Arts i les Ciènces, tzv. Město umění a vědy. V těchto moderních budovách naleznete například operu, muzeum či planetárium.

Valencie i její okolí žije v tempu temperamentního Španělska

Oblast Valencie je známá také díky místnímu folkloru a tradicím. Mnoho turistů se sem vydává se záměrem zúčastnit se některé z mnoha bujarých oslav a festivalů. Nejznámější z nich je Fallas Festival. Jelikož je Valencie přístav, je mu vlastní neustálý šum a dění. Přímo ve městě i v jeho okolí naleznete hned několik krásných pláží. Vyplatí se proto spojit výlety po městě s poznáváním okolí a oblíbeného pobřeží Costa del Azahar.

Destinace Valencie a okolí